czwartek, 17 maja 2018

Z armaty wystrzał padł!

          Od prawie roku, na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym, stoi armata. Robi naprawdę niesamowite wrażenie!Gdy dowiadujemy się, że to replika prawdziwej armaty wałowej z przełomu VII i VIII wieku i że zagrała już w dwóch filmach, przyglądamy się jej z jeszcze większym podziwem. 
Niedzielne przedpołudnie skierowało nas w to miejsce. Pogoda dopisała a dziewczyny czarowały wdziękiem i szelestem letnich sukienek :-)

Gdy zadumana Katniss zobaczyła armatę nie było sposobu, aby tam nie podejść.Armata powstała niedaleko Skoczowa w pracowni ludwisarza Czesława Kanafka i jest naprawdę doskonała!


Filmy, o których wspomniałam, to "Pan Tadeusz" i "Ogniem i mieczem" a więc dzieła zacne i sławne!


Tym bardziej miło, że możemy ją w każdej chwili obejrzeć z bliska a nawet dotknąć :-)

Dodatkową atrakcją było to, że 15 sierpnia 2017r., w dniu Święta Wojska Polskiego, oddano salut z tejże armaty! Wojownicza i odważna Katniss bez namysłu na niej usiadła, 
delikatnie dotykała zdobienia i podziwiała!Lecz przecież nie samą armatą Wzgórze Zamkowe stoi...
   

Spacer na Górę Zamkową była naprawdę udany! Pogoda spisała się na piątkę z plusem! No i dziewczynom chciało się pozować, co nie jest zawsze tak oczywiste i pewne :-)

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam :-)

13 komentarzy:

 1. W malowniczej okolicy mieszkasz - pięknie tam! A w takiej okolicy i w takich plenerach Twoje dziewczyny wyglądają jak rusałki - tajemnicze i uwodzicielskie istoty.
  Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne panny w pięknych sukienkach! Katnis wspaniale pozuje! Jest taka naturalna jak prawdziwa modelka. Wspaniała gromadka Ci towarzyszyła!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak ładnie na tym wzgórzu! I jakie widoki na miasto! Nie dziwię się, że dziewczynom się podobała wycieczka. Armata bardzo ciekawa. No i taka filmowa z niej celebrytka. Katniss bardzo ładnie wygląda w rozpuszczonych włosach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Katniss to wystrzałowa dziewczyna ;) Innym też niczego nie brakuje. Piękne plenery zamkowej góry i prześliczne ciuszki dodają im blasku. Miłego weekendu. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest piękne i ciekawe miejsce! Panie w połączeniu z środowisku zrobić piękne zdjęcia:-). I wszyscy sa Ubrani doskonale, jak zawsze! Serdeczne pozdrowienia :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak ja lubię te Twoje wycieczkowo - turystyczne foto relacje :D
  bo nie dość, że ciekawe to jeszcze tak jak żywe :D
  Cudnie panny swoje wystroiłaś :D :D :D
  Pozdrawiam gorąco <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna fotorelacja! Z ogromną przyjemnością obejrzałam Twoją gromadkę wystrojoną w śliczne sukieneczki i spacerujacą po wzgórzu.
  Katnis na armacie pozuje genialnie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Прекрасная прогулка!!! Прекрасные фотографии!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne widoki i piękne panny :-) Ta blond piękność z jasnofioletowymi ustami (szydełkowa bluzeczka i czarna wzorzysta spódnica), studiuje na mojej uczelni, poważnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Armata robi wrażenie, ale Twoje panie w cudownych, letnich kreacjach ją jednak przyćmiły! Bardzo podoba mi się Twoja Katniss - jest taka dziewczęca i delikatna...

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie tam! :)

  Ekipa, którą zabrałaś, jest cudna! :) Wszystkie panny ubrane wspaniale, zdjęcia świetne.

  OdpowiedzUsuń
 12. ależ mi brakuje focenia w terenie :-) Śliczne zdjęcia :-)Pogoda dopisała, modelki wyglądają uroczo :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. jakże interesującą wycieczkę
  zafundowałaś swojej ekipie!

  OdpowiedzUsuń